Wiejskie pejzaże Suita ludowa op. 27 (2022)

Wydawnictwo Merakel (zamów egzemplarz)

W zbiorze „Wiejskie pejzaże” znajdziecie moje kompozycje nawiązujące do polskiej tradycji muzycznej. Dlaczego tym razem zwracam się w stronę ludowości? To proste. Piękno naszych melodii ludowych zawsze robiło na mnie wrażenie i przyciągało moją uwagę. Chętnie poznawałem formy polskich tańców, jak i folklor naszych regionów. Również bardzo lubiłem wyjazdy na wieś. Z przyjemnością obserwowałem naturę i zwyczaje mieszańców wsi. A teraz w „Wiejskich pejzażach” przedstawiam polską wieś, jak ją zapamiętałem. Czy mi się to udało? Sami to najlepiej ocenicie…

Utwory w tym zbiorze są napisane w stylu klasyczno – romantycznym, ale w tych miniaturach pojawiają się również bardziej współczesne elementy brzmieniowe. Kompozycje nie są zbyt trudne technicznie i już w starszych klasach szkoły pierwszego stopnia z powodzeniem będziecie mogli wykonywać tę muzykę.

Zapraszam więc do podróży na wieś: tu na gościńcu zawiruje obereczek, tam, piosenkę zanuci dziewczyna z polnymi kwiatami, a chodzonego posłuchamy w malowanym dworku. Nasz kraj ma naprawdę ciekawą tradycję!

19 str. A4